DIP240 Pelletiser

Intel Blast Kuru Buz Üretim Makineleri

Akılcıl Mühendislik

DIP240, Saatte 240 kg üretim kapasitesiyle, kendi temizliği yapmak isteyen fabrikalar veya soğuk zinciri koruma amacıyla kendi üretimi yapmak isteyen gıda üretim tesisleri, laboratuvarlar ve ilaç firmaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilmiştir.

Akılcı mühendislik kullanılarak, LCO2 akışı için geliştirilen sistem, üretim maliyetinizi düşürdüğü gibi, verimliliği artırarak kuru buz pelet üretiminin 1 dakikadan daha kısa sürede başlatılmasını mümkün kılar.

DIP240 üretim kapasitesini dilediğiniz gibi ayarlamalara da izin veren dokunmatik panel tarafından kumada edilir. Gelişmiş menü sayesinde maksimum işlevselliğe sahip eksiksiz sistem kontrolü sağlayarak, makinedeki her valf ve bileşenlerin kontrolü rahatlıkla kontrol panelinden yapabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz her an yüksek yoğunlukta Kuru Buz üretimi

  • Kısa sürede üretime geçebilme imkanı
  • İhtiyacınız kadarını üreterek maliyetinizi minimuma indirin
  • Daha iyi temizlik veya soğuk zincir için taze üretim

Kuru Buz Üretim Makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler, düşük yatırım sermayesi, minimum bakım maliyeti ve sağlam güvenilir bileşenlerden oluşmuş uzun ömürlü olması.

Dayanıklı %100 paslanmaz çelik kabinin yanı sıra, Intelblast Pelletizer’lar en iyi performans ve sorunsuz üretim süreçleri için Danfoss, Siemens ve yüksek performanslı hidrolik güç ünitesi bileşenlerini kullanılır.

Kuru buz üretilirken, sıvı CO2’nin kuru buza dönüşümü esnasında 1 kg kuru buz elde etmek için yaklaşık 2,5 kg sıvı CO2 kullanılır.

Sıvı CO2 beslemesi için özel tasarım presleme haznesi sayesinde bu oran 2,2’ye kadar düşürülmüştür. Bu oranı yakalamak için LCO2 tankının kurulumunun ve tanktan üretim makinesine çekilen besleme borularının kurulum şemamıza uyulması gerekmektedir.

CO2 gazı, sadece kuru buz üretmek için özel olarak üretilmemektedir. Kuru buz üretimi için kullanılan CO2, etanol, biyokütle, amonyak gibi diğer işlemlerden ve hatta yeraltı volkanları gibi doğal kaynaklardan bir yan ürün olarak gelir. Bu, kuru buzu taşıma, soğutma ve temizleme için gerçek çevre dostu bir çözüm haline getirir.

Paslanmaz çelik kabin, üretim makinesinin folk-lift ile kaldırılarak rahatlıkta etrafının temizliğini yapabilceğiniz şekilde tararlanmıştır.

Çıkarılabilir paneller, üretim makinesinin içindeki tüm bileşenlere net ve kolay erişim sağlayarak bakım süresini kısaltır.

Kompakt boyutlarıyla (110×70 cm) çok az alanı kaplar ve ünitenin önünde uzatılan dağıtım borularıyla konteyner veya strafor kutularınıza rahat dolum imkanı sağlar.

Yerinde kuru buz üretimi yaptırmak kimler için avantajlıdır?

  • Uzun nakliye süreleri ve tedarikçiye çok uzak olan kuru buz müşterileri ve tüketicileri.
  • Siparişten kullanıma mümkün olan en kısa sürede ihtiyaç duyan müşteriler.
  • Geri ödeme hesaplamasının önemli tasarruflar gösterdiği müşteriler.
DIP240 Pelletizer, 13 ila 25 bar aralığındaki LCO2 tank basınçlarında çalışabilir. Tanktan üretim makinesine çekilen borular kriyojenik yalıtımlı boru olmalıdır. Kriyojenik tank ile üretim makinesi arasındaki uzaklık minimum mesafe olarak ayarlanmalıdır.

Fiyat Talep Formu